Bramy uchylne - firmy Hörmann

Bramy uchylne łączą wysoką jakość i zaawansowaną technikę z trwałością działania i bezpieczeństwem obsługi. Każda z bram uchylnych Hörmann to ponad ponad 50 lat doświadczeń i know how największego producenta bram garażowych w Europie.

Bramy uchylne są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami lub do indywidualnej aranżacji. Jeśli natomiast elementem decydującym o wyglądzie domu jest drewno, to uzasadnioną decyzją będzie wybór bramy garażowej z wypełnieniem z litego drewna.

Powody, dla których warto wybrać firmę Hörmann

Elastyczne nakładki i listwy ochronne
Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców. Tak wysoki standard bezpieczeństwa spełniają wyłącznie bramy uchylne Hörmann


Bezpieczny system wielu sprężyn. 
W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

Bezpieczne otwieranie
Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny. Komfortowe zamknięcie Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni podczas zamykania dociska bramę do ościeżnicy i brama samoczynnie się zamyka. Takie rozwiązanie eliminuje powstawanie szczeliny między bramą a ramą.

Lepsza ochrona przed włamaniem
Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska narożampłyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą. Podważenie
bramy jest praktycznie niemożliwe. Przy pomocy opcjonalnego zestawu do łatwego
samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie na górnej ramie.